Uzraksti mums
noteikumiem
Nosūtīt jautājumu
Uzdot jautājumu

Jaunumi

Apmācība 9. kārtas ietvaros IR UZSĀKTA

20. jūnijs

2023. gada jūnijā apmācību uzsāka grupas ES fondu pieaugušo izglītības projekta „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 9. kārtas ietvaros, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Piesakoties mācībām 9. kārtā strādājošie varēja pieteikties kādai no 197 piedāvātajām izglītības programmām, lai pilnveidotu esošās vai iegūtu jaunas digitālās prasmes, nodarbinātie varēja izvēlēties izglītības programmu, kas kopumā aptver 5 digitālās kompetences: informācijas apstrāde/informācijas un datu pratība; komunikācija un sadarbība; digitālā satura veidošana; drošība; problēmu risināšana.

Pieteikties  digitālo prasmju apgūšanai no pamata līdz augstākam līmenim varēja ikviens nodarbinātais no 25 gadu vecuma, izvēloties mācīties kādā no profesionālās pilnveides izglītības programmām, studiju moduļiem vai studiju kursiem izvēloties kādu no 44 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Izglītības programmās varēja pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri. Īpaši tika aicināti pieteikties sociālā riska grupu nodarbinātie ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni.

SIA “Latgales mācību centra” piedāvātās programmās dalībnieki deva priekšroku sekojošām programmām:

LAI VEICAS!

Par projektu

ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb Mācību pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projektu no 2017. līdz 2023. gada beigām īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Iespēja apgūt digitālās prasmes Mācību pieaugušajiem projekta 9. kārtas ietvaros notiek Eiropas Savienības Prasmju gada (#EuropeanYearOfSkills) ietvaros.

Kopīgot